Poštovné zadarmo pre objednávky nad 50€

Opýtajte sa na: 0949 376 962

antibakteriálny gél

Ako si doma vyrobiť dezinfekciu jednoducho a lacno

Koronavírus je na Slovensku v plnom prúde. Analytici informujú, že epidémia bude mať svoj najväčší rozmach v polovici júla. Nám iba zostáva veriť, že sa mýlia a túto pliagu spoločnými silami porazíme čo najskôr. K porazeniu koronavírusu neodmysliteľne patrí ochrana a ochranou číslo jedna je dezinfekcia, ktorú v týchto dňoch budete v regáloch hľadať len márne. Niektoré eshopy alebo jedinci, ktorí si ju stihli nakúpiť v predstihu,  ponúkajú dezinfekčné prostriedky za cenu asi jednoizbového bytu v centre Bratislavy. V tomto článku vám poradíme, ako si dezinfekciu jednoducho vyrobíte aj doma za pár drobných.

antibakteriálny gél
Antibakteriálny gél

Dezinfekčný prostriedok na ruky

Budete potrebovať:

Alkohol – najlepšie čo najsilnejší – 96% etalon alebo  isopropylalkohol, ktoré zoženiete v lekárni.

Aloe vera gél – ochráni vašu pokožku pred vysušovaním (zoženiete na internete.)

Tea tree olej – je antibakteriálny

Iný esenciálny olej podľa vašich preferencií ( odporúčame levanduľový, ktorý má tiež antibakteriálne účinky.)

Nádobu s pumpičkou

Návod:

Nádobu naplníte do ¾ alkoholom, pridáte asi 15 kvapiek čajovníkového oleja a 10 kvapiek esenciálneho oleja. Zvyšok nádoby naplnte aloe vera gélom a poriadne pretrepte. Antibakteriálny gél môžete používať hneď. Dôležité je, aby ste zachovali aspoň 60%-tný obsah alkoholu v géli, inak nebude taký účinný.

Výroba dezinfekcie

Dezinfekčný prostriedok do domácnosti

Budete potrebovať:

Alkohol – keďže ide o dezinfekciu domácnosti, môžete použiť aj 90% technický lieh – denaturovaný alkohol. (Kvôli dráždivým prímesiam sa neodporúča používať na pokožku.) Zoženiete v záhradkárstve alebo farbách lakoch.

3% peroxid vodíka – zoženiete v lekárni alebo v drogérii

Glycerol – zoženiete v lekárni

Litrovú fľašu

Odmerku

Rozprašovač

Návod:

Fľašu naplňte  830 ml technického liehu, pridáte 45 ml peroxidu vodíka a asi 15 ml glycerolu. Môžete pridať aj pár kvapiek éterického oleja pre vôňu, potom poriadne premiešajte. (V prípade, že by ste takýto prípravok chceli použiť na pokožku, použite ethanol alebo isopropylalkohol z lekárne.) Takýto prípravok môžete preliať do rozprašovača a používať na dezinfekciu povrchov.

Dezinfekcia je dôležitá a v tomto období obzvlášť. Nezabúdajte sa chrániť a dodržiavajte všetky opatrenia. Prajeme vám veľa zdravia!

 

 

Poštovné zadarmo

Pre objednávky už od 50€

30 dňová garancia

na vrátenie peňazí

Špičková kvalita

pre Vás a Vašu rodinu

SSL Bezpečná platba

Nepriestrelné 256-bitové SSL šifrovanie